SSKK-logo

Validator HTML 4.01
  Jubileumsmatch mot Övr. Världen 2018-   Andra matcher
Matchen spelas via server och kan följas i realtid via servertabellen.
För att vårda kulturarvet ger vi nedan även en tabell med svenska orter.
Vi är också angelägna om att stava kyrilliska namn enligt svenska regler.
Denna tabell kompletteras med resultat när hela matchen är avslutad.
----------------------------------------------------------------------
   SSKK-nr: 2018.5                             Speltid: 181201-
----------------------------------------------------------------------
         S S K K   8 0  Å R         v s     Ö V R   V Ä R L D E N
----------------------------------------------------------------------
  1 Tony Hedlund             Luleå  · ·  João Carlos de Oliveira  BRA
  2 Conny Persson            Floby  · ·  Stephan Buseman          GER
  3 Dan Olofsson            Spånga  · ·  Boris M Zjak             RUS
  4 Anders Eriksson       Västerås  · ·  Francisco Azevedo Pessoa POR
  5 Per Söderberg           Bromma  · ·  Uwe Staroske             GER
  6 Lennart Rydholm       Göteborg  · ·  Gheorghe Pepene          ROM
  7 Sebastian Mauritsson      Lund  · ·  Etienne van Leeuwen      BEL
  8 Arne Bjuhr             Limhamn  · ·  Pino Verde               CAN
  9 Eric Bagger       Örnsköldsvik  · ·  Marcio B de Oliveira     BRA
 10 Jan Hagberg          Stockholm  · ·  Frederic Mignon          BEL
 11 Lars Forslöf          Karlstad  · ·  Andrej Jeremenko         UKR
 12 Sture Olsson           Uppsala  · ·  Frits Bleker             NED
 13 Ludvig Sandström     Hägersten  · ·  Maxim Konstantinov       DEN
 14 Krister Johansson    Karlshamn  · ·  Patrick Thirion          FRA
 15 Sonny Colin              Malmö  · ·  Manfred Janisch          SUI
 16 Krister Lagerborg  Johanneshov  · ·  Martin Hrubcík           CZE
 17 Magnus Andersson      Göteborg  · ·  Om Prakash               IND
 18 Allan Hagström        Grödinge  · ·  Priit Tõnisson           EST
 19 Lars-Göran Eklund    Lidköping  · ·  Tadeusz Baranowski       POL
 20 Bo Lindström         Sandviken  · ·  Pavan Tumuluri Kumar     IND
 21 Leif Rosén                Lund  · ·  Helen Sherwood           WLS
 22 Johan Furhoff        Stockholm  · ·  Søren R Ottesen          DEN
 23 Stig Larsson          Göteborg  · ·  Olivier Laliga           FRA
 24 Jonas Dahlgren       Sävedalen  · ·  Rogelio Quidiello Prado  ESP
 25 Sten Bernhardsson   Karlskrona  · ·  Alexander Relyea         USA
 26 Carl-Eric Erlandsson      Lund  · ·  Gordon Anderson          SCO
 27 Mats Larsson      Staffanstorp  · ·  Hannes Ruokokoski        FIN
 28 Istvan Orci             Motala  · ·  Sergio Cardoso García    ESP
 29 Vladimir Mytsko         Värmdö  · ·  Devangshu Datta          IND
 30 Torgny Skogfeldt         Malmö  · ·  Michael Dufour           CAN
 31 Thomas Franzén          Arboga  · ·  Martin Müller            SUI
 32 Jan Höglund            Uppsala  · ·  Tomi Tocklin             FIN
 33 Carl-Erik Lundberg    Blåsmark  · ·  Alex Sherwood            WLS
 34 Joakim Brandberg       Uppsala  · ·  Tapio Heilala            FIN
 35 Djamel Zeghachov     Skarpnäck  · ·  S P Sethuraman           IND
 36 Lars G Nilsson            Lund  · ·  Jan Kratochvíl           CZE
 37 Lars-Erik Åberg      Stockholm  · ·  Kari Kuosmanen           FIN
 38 Anders Brissman          Tibro  · ·  Antonio Sardella         ITA
 39 Héctor Kunzmann      Argentina  · ·  Marijan Šeško            SLO
 40 Lars Jonsson        Skärholmen  · ·  Bernard Baroin           FRA
 41 Per Askelöf         Sollentuna  · ·  Raffaele Tassone         SUI
 42 Christer Svensson     Västerås  · ·  Grzegorz Góreczny        POL
 43 Birger Melander       Kramfors  · ·  Alcindo L da Silva Filho BRA
 44 Fredrik Svalander        Luleå  · ·  Harijs Gulbis            LAT
 45 Jan Bennborn             Solna  · ·  Vladimir Babitjuk        UKR
 46 Niklas Hallqvist       Mölndal  · ·  Johann Ragnarsson        ISL
 47 Mikael Wegblad           Falun  · ·  Emmanuel Quanzaah        GHA
 48 Inge Vilhelmsson       Tyringe  · ·  Marc Giroux              CAN
 49 Leo Crevatin         Hägersten  · ·  Mamta Bist               IND
 50 Max Wahlund          Linköping  · ·  Tomas Vesciunas          LIT
 51 Kenneth Josefsson    Ängelholm  · ·  Bozjidar Ignatov         BUL
 52 Eva Johansson         Alingsås  · ·  Andrea Gredescul         MOL
 53 Tomas Bragesjö      Eskilstuna  · ·  Vadim E Mensjtjikov      RUS
 54 Christer Johansson  Sundbyberg  · ·  Ljubomir Gacnik          SLO
 55 Björn Bäckström        Bollnäs  · ·  Jeroen van Gool          NED
 56 Björn Knöppel        Stockholm  · ·  Oscar Milani             ITA
 57 Rune Hermansen      Vallentuna  · ·  Karsten Kjeldsen         DEN
 58 Sören Lövkvist           Nacka  · ·  José D García Gonzálvez  ESP
 59 Benny Karlsson           Tumba  · ·  Robert Hurn              WLS
 60 Kenneth Lundberg      Västerås  · ·  Adam Rabczewski          POL
 61 Nils-Åke Nilsson        Motala  · ·  Anatoli Semjonov         EST
 62 Bo Bredenhof          Västerås  · ·  Darryl Houston Smith     USA
 63 Lennart Olsson           Visby  · ·  Jorge Eduardo Deforel    ARG
 64 Magnus Jakobsson        Kattem  · ·  Jean Paul Dellenbach     SUI
 65 Jan Malmström       Kopparberg  · ·  Boiko Stefanov Tsonev    BUL
 66 Börje Persson            Borås  · ·  Javier Beltrán Seguer    ESP
 67 Nils Nordin             Lärbro  · ·  Maris Koops              LAT
 68 Sven Olof Andersson   Enköping  · ·  Jesper Hjorth            DEN
 69 Jan Englund              Luleå  · ·  Jenica Afloarei          ROM
 70 Ulf Vogel                Dalby  · ·  Arvydas Sileika          LIT
 71 Mats Hagman            Bollnäs  · ·  Edson Tafner             BRA
 72 Kjell-Åke Andersson   Skoghall  · ·  Atul Desai               IND
 73 Jan Johansson         Västerås  · ·  Marcel Jacon             FRA
 74 Fredrik Arkefeldt  Katrineholm  · ·  Hans Kemperman           NED
 75 Jan Ljungkvist           Sunne  · ·  Sergej V Kruk            RUS
 76 Mats Reimhagen           Luleå  · ·  Budi Setya Adhi          INO
 77 Thore Agnäs            Uppsala  · ·  José Olivença Cortez     POR
 78 Roland Lindahl        Munkedal  · ·  Gilles Dumont            FRA
 79 Ilvo R Koppel          Sösdala  · ·  Luiz Fernando do Carmo   BRA
 80 David Arvidsson        Varekil  · ·  Timo Räisänen            FIN
----------------------------------------------------------------------