Distriktsfinal Stockholm dag 2 2018-04-12

 
Tävling: Distriktsfinal Stockholm
Datum: 2018-04-12
Deltagare: 2.302
Plac Klass Poäng
1 Vattmyraskolan 4A 402
2 Ekebyhovskolan 4A 394
3 Hemmestaskolan 4A 373
4 Helelundsskolan 4A 369
5 Backeboskolan 4 350
6 Mariaskolan 4 343
7 Helenelundsskolan 4C 342
Lovisedalsskolan 4C 342
9 IES Nacka 4E 341
10 Brinkskolan 4B 340
Helenelundsskolan 4B 340
Viggbyskolan 4A 340
13 Vallaskolan 4 Rönnen 337
14 Kymlingeskolan 4A 334
Väringaskolan 4 334
16 IES Täby 4A 331
17 Hemmelstaskolan 4B 330
18 Järna Friskola 4 328
19 Skolan LÄR 4 325
20 Bergshamraskolan 4A 323
21 Vilans Skola 4A 320
Ekebyhovsskolan 4B 320
23 Vallaskolan 4 Björken 316
Kunskapsskolan Saltsjöbaden 4:2 316
Älvkvarnskolan 4A 316
26 IES Täby 4C 315
27 Kunskapsskolan, Täby 4:2 314
28 Lemshaga Akademi Jupiter 313
29 Milstensskolan 4B 310
Vittra Jakobsberg 4B 310
Rikstens Skola 4B 310
32 Hemmestaskolan 4C 309
33 Rikstens Skola 4A 308
34 Ekebyhovskolan 4C 306
35 Sollentuna International S4 303
36 Vattmyraskolan 4B 302
Sanduddens Skola 4 302
38 Kyrkskolan Värmdö 4 300
39 Vendelsömalmsskolan 4B 299
40 Älvkvarnskolan 4B 298
41 Kunskapsskolan Saltsjöbaden 4:1 296
Kärrdalsskolan 4AB 296
43 Ekebyskolan 4E 294
Nytorpsskolan 4 294
45 IES Södertälje 4B 293
46 Söraskolan 4C 292
Brinkskolan 4A 292
Hemmestaskolan 4D 292
Sickla Skola 4C 292
50 Rälsen 4 290
51 Resarö Skola 4C 289
52 IES Nacka 4C 288
53 Vikingaskolan 4B 287
54 IES Södertälje 4A 283
55 Lovisedalsskolan 4A 282
56 Sickla Skola 4A 280
57 Sickla Skola 4B 278
Solviksskolan 4 278
Söderfjärdsskolan 4B 278
60 IES Täby 4D 277
Tegelhagens Skola 4A 277
62 IES Nacka 4D 276
63 Vittra Brotorp 4 274
Vikingaskolan 4D 274
65 Fasteboskolan 4D 271
66 Milstensskolan 4A 270
67 Vendelsömalmsskolan 4A 269
Stavborgsskolan 4A 269
69 Ribbybergsskolan 4A 268
IES Södertälje 4C 268
71 Freinetskolan 4 267
72 IES Nacka 4A 265
73 IES Täby 4F 264
74 Resarö Skola 4A 262
75 IES Täby 4G 261
Orminge Skola 4A 261
77 Vikingaskolan 4A 259
78 Ribbybergsskolan 4A 258
79 Oxbacksskolan 4:1 256
Resarö Skola 4B 256
Tegelhagens Skola 4C 256
82 Oxbacksskolan 4:2 255
Viks Skola 4ABC 255
84 IES Täby 4B 252
Ribbybergsskolan 4C 252
IES Täby 4B 252
Orminge Skola 4C 252
88 Söraskolan 4A 251
89 Eriksbergsskolan 4A 248
90 Bergshamraskolan 4B 242
91 IES Nacka 4B 241
92 Hammarbacksskolan 4A 238
93 Vikingaskolan 4C 232
94 Söraskolan 4B 231
Kunskapsskolan, Täby 4:1 231
96 Viggbyskolan 4B 222
97 Vittra Jakobsberg 4A 214
98 Orminge skola 4B 200
99 Tegelhagens Skola 4B 199
100 Blombackaskolan 4A 143
101 Blombackaskolan 4B 138
Väsby Skola 4M 138
103 Väsby Skola 4A 128
De femton främsta lagen är kvalificerade till riksfinalen i Västerås